Охолоджуюча рідина (антифриз)

Охолоджуюча рідина (антифриз)

Охолоджуюча рідина (антифриз)

Антифризом називають охолоджуючу рідину, яка не здатна замерзати при знижених температурних режимах. В основі цього розчину лежить особлива глікольно-водна суміш, яка впливає на такі його характеристики, як:

- Питома теплоємність

- в'язкість

-Вплив на гуму

Щоб максимально поліпшити і урізноманітнити корисні властивості, охолоджуюча рідина доповнюється всілякими стабілізуючими, антівспінюючими і антикорозійними присадками.
Існують певні загальноприйняті норми такі, як ASTM і SAE, яким намагаються відповідати виробники антифризу. Вони визначають якість концентрату, з огляду на умови експлуатації та речовина, що входить в основу - етиленгліколь або пропіленгліколь.
Крім стандартного маркування деякі виробники використовують свої специфічні позначення. При цьому обумовлюються особливі вимоги до складу розчину. Наприклад, система позначень від компанії Volkswagen маркує антифриз як G11, G12 або G12 +. Існує і більш екологічно чистий G13, проте через свою дорожнечу він в нашій країні не застосовується. Залежно від класу визначається допустима концентрація речовини і можливі присадки.